Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Ustanowione 1992 roku przez papieża Jana Pawła II święto jest potrzebą zwrócenia uwagi na osoby chore, jak również na te, które się nimi opiekują. Chorzy wymagają nie tylko specjalistycznej opieki zdrowotnej, ale także potrzebują bliskości drugiej osoby, która jest cennym balsamem dającym wsparcie i pocieszenie tym, którzy cierpią w chorobie.

Wszystkim Pacjentom Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, cierpliwości w pokonywaniu choroby i optymizmu. Niech każdy nowy dzień będzie lepszy, a pomoc z naszej strony oraz pełna troski opieka najbliższych, niech sprzyja zachowaniu zdrowia, jego pielęgnacji i rehabilitacji. Lekarzom, pielęgniarkom, specjalistom, wolontariuszom oraz pozostałym osobom, które z oddaniem zajmują się chorymi, przekazujemy wyrazy uznania i wdzięczności. Dziękujemy za ich poczucie odpowiedzialności, zaangażowanie i codzienny trud wkładany w ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. Niech pogoda ducha zawsze Wam sprzyja!

Światowy Dzień Chorego jest również przypomnieniem, aby właściwie dbać o własne zdrowie. Nie należy zapominać o podstawowych badaniach profilaktycznych, które umożliwiają szybkie wykrycie chorób, a tym samym znacznie zwiększają szansę na pełne ich wyleczenie.