Superbohaterowie umyją szpitalne okna.

W tym roku 30 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 30.. Tegoroczna zbiórka pod hasłem „Przejrzyj na oczy” przeznaczona jest dla pacjentów oddziałów okulistyki dziecięcej. Celem jest zapewnienie  jak najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku.

Do jednej bramki z WOŚP po raz drugi zagrają Alpiniści, pracownicy branży wysokościowej. Asystować im będą ochotnicy straży pożarnej. Blisko 500. pracowników w nietypowy sposób włączy się w działania Orkiestry. Przebrani w stroje superbohaterów zjadą na linach po szpitalnych elewacjach i umyją okna w salach najmłodszych pacjentów. W oknach  maluchów pojawią się Batman, Spiderman, Minionkii i inni bohaterowie ulubionych bajek.

Pracownicy branży wysokościowej w dniach 23-31.01.2022r.pojawią się w 41miastach, 45szpitalach (liczba chętnych wciąż rośnie), w ponad 100 oddziałach dziecięcych umyją  tysiące okien. Druga edycja akcji zaczyna się w Warszawie w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka 23 stycznia 2022 r. Kilkudziesięciu specjalistów zjedzie na linach wzdłuż fasady budynku głównego. Fasadę budynku  Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM superbohaterowie opanują 30 stycznia. Wszystko pod hasłem „Gramy bo lubimy. Myjemy bo chcemy”

W zeszłym roku w Akcji „Alpiniści dla WOŚP” wzięły udział  22 szpitale w 18 miastach. Uzbierane zostało 18 105 złotych. Czas pobić kolejny rekord!