Zapraszamy do udziału w aukcji charytatywnej wspierającej działalność  Domów Ronalda McDonalda w Krakowie i w Warszawie. Osiągnięty z aukcji dochód w całości zostanie przeznaczony na wsparcie tych miejsc, które nieodpłatnie pomagają rodzinom ciężko chorych dzieci. Już teraz można licytować niezwykłe przedmioty na Allegro, a 20 października wziąć udział w aukcji Dzieł Sztuki Live, która rozpocznie się o godz. 18.00 i transmitowana będzie na Facebooku i Youtube Fundacji. 13 wyjątkowych dzieł sztuki czeka już na nowych właścicieli.  Artyści i prywatni kolekcjonerzy podarowali Fundacji dzieła szczególnie dla nich ważne i cenne.  To sztuka, która pięknie pomaga.

Fundacja wybudowała i prowadzi w Polsce 2 Domy Ronalda McDonalda, w których zapewniona jest troskliwa opieka dla całej rodziny chorego dziecka przebywającego w szpitalu. Domy wspierają rodziny hospitalizowanych dzieci nie tylko poprzez bezpłatny pobyt w czasie leczenia dziecka w szpitalu, ale przede wszystkim zapewniając stałą bliskość rodziców i rodzeństwa w tym trudnym czasie. Pierwszy dom w Polsce  powstał w Krakowie przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym  i nieprzerwanie działa od 7 lat. Z jego gościny skorzystał już 584 rodziny. Najdłuższy pobyt trwał 382 dni. Drugi zbudowany przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM w Warszawie, wspiera rodziny od czerwca ubiegłego roku. Jako pierwszy na świecie wyróżnia się zbudowaną w jednej bryle, w pełni samodzielną przestrzenią przedszkolną. Zbudowane dzięki zaangażowaniu darczyńców, partnerów i wolontariuszy, potrzebują wsparcia, by mogły bezpłatnie pomagać rodzinom przez długie lata.

Już teraz na Allegro można wybierać i licytować wśród 120 wyjątkowych przedmiotów z różnych dziedzin:  sztuki, literatury, sportu, designu oraz rzeczy należących do gwiazd kina i telewizji podarowanych przez znane osoby.

https://www.frm.org.pl/pl/aktualnosci/aukcja-allegro-2022

Podczas Aukcji Sztuki Live będzie można licytować jedyną taką na świecie parę butów Igi Świątek z certyfikatem autentyczności. Unikalność tej pary polega także na tym, że została uszyta przez Helen Kirkum z materiałów, które kiedykolwiek zostały wykorzystane przez markę Asics. Te buty to koronkowa, ręczna robota z odręcznym bilecikiem jej autorki, w którym Helen przewiduje zwycięstwo Igi w US Open. Zaraz po aukcji butów rozpocznie się licytacja rakiety Igi.

Więcej szczegółów i katalog aukcji ART & Charity 2022 na stronie: https://www.frm.org.pl/pl/wydarzenia/art-charity-2022