W Polsce tylko troje naukowców może pochwalić się członkostwem w tej organizacji. EMSOS to prestiżowe towarzystwo naukowe zajmujące się nowotworami kości i tkanek miękkich. W Polsce tylko troje naukowców może pochwalić się członkostwem w tej organizacji. Nasz specjalista nominację otrzymał z rąk prof. Pietro Ruggeri, prezydenta EMSOS w trakcie corocznego zjazdu towarzystwa, który odbył się kilka dni temu w Londynie.

Dr hab. Paweł Łęgosz wraz z zespołem z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu UCK WUM jest w Polsce pionierem w zastosowania implantów 3D w ubytkach miednicy po wcześniejszych operacjach z wykorzystaniem endoprotez. 19 sierpnia ubiegłego roku przeprowadził kolejną operację rekonstrukcji ubytku miednicy z użyciem implantu custom made wydrukowanym w technologii 3D. Zabieg wspomagany był okularami do mieszanej rzeczywistości (CarnaLife holo). Czyni to z Kliniki jednego ze światowych liderów w stosowaniu najnowocześniejszych technologii w ortopedii. Więcej na temat operacji w użyciem implantów 3D i mieszanej rzeczywistość w artykule.

Zachęcamy także do przeczytania bardzo ciekawego wywiadu z dr. hab. Pawłem Łęgoszem na temat najnowocześniejszych technologii w ortopedii.

European Musculo-Skeletal Oncology Society zajmuje się m.in. rozwojem nauki i praktyki w zakresie diagnostyki i leczenia nowotworów kości i tkanek miękkich oraz promowaniem badań podstawowych i klinicznych w tej dziedzinie. Szczególnym celem stowarzyszenia jest promowanie współpracy pomiędzy różnymi specjalistami i instytutami zajmującymi się leczeniem nowotworów układu mięśniowo-szkieletowego.