Właśnie ogłoszono wyniki konkursu „Lekarz z Empatii”. W gronie laureatów znalazł się dr Leszek Kraj z Kliniki Onkologii UCK WUM

Mówią o nim „prawdziwy lekarz” albo „lekarz z powołania”. Dr Leszek Kraj oprócz wysokich kompetencji zawodowych ma również wyjątkowe podejście do pacjentów.

Plebiscyt „Lekarz z Empatii” zorganizowano, by uhonorować medyków wyróżniających się w swojej codziennej pracy wyjątkową postawą wobec pacjentów. Tacy specjaliści nawet podczas krótkiej wizyty potrafią obdarzyć chorego pełną uwagą i stworzyć atmosferę porozumienia oraz wzajemnego zaufania. Dobre umiejętności komunikacyjne lekarza przekładają się nie tylko na komfort pacjenta, ale również na lepsze efekty leczenia. W dobrej atmosferze łatwiej jest postawić trafną diagnozę, a zalecona terapia jest skuteczniejsza, bo chory chętniej przestrzega zaleceń, które są dla niego zrozumiałe. To nie domysły, ale fakt, który potwierdza wiele światowych randomizowanych badań klinicznych z ostatnich lat.

Dr Leszek Kraj podkreślił, że jest to dla niego szczególnie ważne wyróżnienie, ponieważ kandydatów do tego tytułu zgłaszają pacjenci. Dopiero potem kapituła wyłania finalistów i laureatów. Zatem inicjatywa wychodzi od pacjentów.

Więcej https://www.wum.edu.pl/node/16998

Źródło: WUM