Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy wsparcia osób chorujących na otyłość ZdrowieJemy w czwartek, 14 grudnia 2023 r. o godz. 18.00 do Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ul. ks. Trojdena 2c, sala 1.20 A. Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Tematem przewodnim grudniowego spotkania będzie diagnostyka i leczenie pacjentów kardiologicznych z nadwagą i otyłością.  Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się specjalista kardiolog dr hab. Justyna Domienik-Karłowicz, która jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Tu  uzyskała również stopień doktora nauk medycznych, a później doktora habilitowanego nauk medycznych. Jej kompetencje w dziedzinie kardiologii zostały dodatkowo potwierdzone uzyskaniem tytułu FESC od European Society of Cardiology.

Od ponad 16 lat jest związana z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo Zatorowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się m.in w kardiologii metabolicznej – diagnostyce i leczeniu pacjentów kardiologicznych z nadwagą i otyłością.

Ścieżka naukowa dr hab. Justyny Domienik-Karłowicz obejmuje uczestnictwo w licznych projektach badawczych i klinicznych dotyczących leczenia chorób kardiologicznych i metabolicznych, ze szczególnym uwzględnieniem otyłości. Jest autorką wielu publikacji oryginalnych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą w dziedzinie kardiologii.

Grupa wsparcia ZdrowieJeMY powstała we wrześniu 2023 roku. Jej celem jest edukacja zdrowotna pacjentów zainteresowanych leczeniem choroby otyłościowej. Grupa spotyka się w każdy drugi czwartek miesiąca.

Koordynatorem grupy jest Marta Wojtach – mail: marta.wojtach@wum.edu.pl