Szanowni Państwo,

W związku z wizytą prezydenta USA Joe Bidena i Szczytem Państw Wschodniej Flanki NATO w dniach 20-22 lutego 2023 r. mieszkańców Warszawy oraz osoby tu pracujące, przez okres 3 dni, czekają duże utrudnienia.
Informujemy, że Policja zwraca się z apelem do UCK WUM o nie prowadzenie żadnych prac remontowych i konserwacyjnych na dachach szpitali przy ulicach: Żwirki i Wigury 63 A oraz przy ul Banacha 1A. Osoby przebywające w tych miejscach podczas przejazdu rządowych delegacji mogą zostać uznane przez służby ochraniające za zagrożenie i ponieść konsekwencje wynikające z nieprzestrzegania zaleceń.
Jednocześnie uprzedzamy, że trasa przejazdu na lotnisko Chopina jak i z lotniska może zostać zamknięta na okres kilku godzin, od godz. 06:00 od dnia 20.02.23 r. aż do godz. 23:00 do dnia 22.02.2023 r. Autobusy ZTM mogą zmienić trasę przejazdu (proszę o zapoznanie się z informacją na stronie ZTM Warszawa).
Policja poinformowała UCK WUM, że ulica Żwirki i Wigury może zostać całkowicie zamknięta, w związku z czym jedyna droga dojazdu do Szpitala, będzie prowadziła przez ul. Grójecką. Również ulice stykające się z ul. Żwirki i Wigury będą zamknięte. Uprasza się o nie parkowanie na trasie przejazdów delegacji swoich pojazdów, hulajnóg, rowerów.

Dyrekcja UCK WUM