19 sierpnia 2022r. już po raz drugi w sezonie wakacyjnym  przed głównym wejściem do Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego UCK WUM (od ulicy Nielubowicza), w godzinach od 8.00 do 14.00 stanie mobilne centrum poboru krwi.

Każda zdrowa osoba może zostać honorowym dawcą krwi i w ten sposób pomóc chorym oraz ofiarom wypadków! Krew to bezcenny i niezastąpiony lek przywracający zdrowie, ratujący życie.

Oddanie krwi nie szkodzi i jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne, nie zagraża zdrowiu oraz nie ma negatywnego wpływu na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Krew może oddać osoba zdrowa między 18 a 65 rokiem życia, ważąca co najmniej 50 kilogramów, która w ostatnich 6 miesiącach nie poddała się zabiegom akupunktury, tatuażu czy przekłuwaniu różnych części ciała, zabiegom operacyjnym, endoskopowym, gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii oraz nie była leczona krwią i preparatami krwiopochodnymi.

Jeśli zdecydujesz się oddać krew:

  • nawodnij organizm,
  • zjedz lekkie śniadanie,
  • postaraj się ograniczyć palenie,
  • wyśpij się,
  • zabierz dokument, zawierający numer pesel.

Pod koniec lipca w naszej pierwszej akcji do pobrania stawiło się wielu lekarzy, pielęgniarek oraz pracowników administracyjnych UCK WUM. Dzięki tym osobom  udało się zgromadzić kilkanaście litrów krwi. To jednocześnie dużo i wciąż za mało, by zaspokoić wszystkie potrzeby. Zwłaszcza w wakacje, kiedy krwi brakuje.

LICZYMY NA CIEBIE. PAMIĘTAJ! –  ODDAJĄC KREW MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!