Pokoje Rodzinne to przestrzenie stworzone z myślą o małych pacjentach i ich rodzicach przez Fundację Ronalda McDonalda w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM. To tu przebywające na oddziałach szpitalnych dzieci mogą choć na chwilę zapomnieć o leczeniu, bólu i łzach i spędzić czas razem ze swoimi rodzicami na zabawie. Jest to tym bardziej ważne, że jak pokazują badania proces leczenia przebiega szybciej i skuteczniej, kiedy rodzina jest blisko chorego dziecka. A to jest właśnie misją naszej Fundacji, która od 20 lat  działa na rzecz tego, „Aby rodzina mogła być razem”.

Mali pacjenci bardzo długo czekali na dzień kiedy znów będą mogli skorzystać ze stworzonych dla nich przestrzeni. Z uwagi na pandemię Covid i obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne Pokoje Rodzinne przez długi czas pozostawały zamknięte. Wolontariusze i Zespół Fundacji także nie mogli się doczekać, kiedy ponownie zostaną otwarte!

Warsztaty bransoletek Lego prosto z Disneylandu, mega kolorowanki, tory Hotwheels, stempelki, balony i mnóstwo radości dla dzieci, a dla rodziców – pyszna kawa od Wolontariuszy Fundacji.

Fundacja dziękuje firmie Mattel, która pomaga pomagać i dostarcza moc atrakcji rodzinom przebywającym w szpitalu.

Niebawem ruszają popołudniowe warsztaty w Pokojach.

Zachęcamy do śledzenia portali społecznościowych Fundacji, gdzie publikowane są na bieżąco informacje o wydarzeniach i relacje ich przebiegu.