Adrian Nowakowski został laureatem międzynarodowego konkursu Queen Silvia Nursing Award za opracowanie „Stefanii” symulatora, który umożliwi naukę i trening efektywnej komunikacji z pacjentami z otępieniem.

Zwycięski pomysł Queen Silvia Nursing Award 2023 bezpośrednio dotyczy wyzwania komunikacyjnego, z jakim borykają się pielęgniarki i pielęgniarze, opiekujący się osobami starszymi, a także cierpiącymi na demencję. Wykorzystując sztuczną inteligencję i Duże Modele Językowe, możemy stworzyć symulator, który umożliwi naukę i trening efektywnej komunikacji nie tylko podczas zajęć w uczelni, ale także samodzielnie, np. w domu.

Jury doceniło wizjonerski pomysł laureata, a także pasję i zaangażowanie w poprawę opieki i edukacji w dziedzinie pielęgniarstwa. Na szczególną uwagę zasługuje otwartość laureata, który pracując w zawodzie pielęgniarki, dodatkowo studiuje informatykę, aby móc wykorzystywać nowe technologie do wsparcia pracy pielęgniarek i pielęgniarzy. To potwierdzenie, jak bardzo atrakcyjny i nieoczywisty jest zawód pielęgniarki.

 

Fot.: biuroprasowe.medicover.pl
Adrian Nowakowski (z prawej) pielęgniarz i laureat Queen Silvia Nursing Award