30 stycznia 2020 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30.. Tegoroczna zbiórka pod hasłem „Przejrzyj na oczy” przeznaczona jest dla pacjentów oddziałów okulistyki dziecięcej. Jej celem jest zapewnienie jak najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku. Na oddziałach okulistyki dziecięcej każdego roku hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy małoletnich pacjentów, nie tylko z pogorszeniem wzorku, ale także jaskrą, zaćmą, urazami i nowotworami. Wiele z tych schorzeń wymaga przeprowadzenia zabiegów operacyjnych. Aby to było możliwe Oddziały i Poradnie Okulistyczne w całym kraju potrzebują nowoczesnego sprzętu najwyższej jakości!

W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM dzięki sprzętowi przekazywanemu każdego roku przez Fundację WOŚP możemy skutecznej pomagać naszym pacjentom.

Samorząd Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Samorządy Wydziałowe oraz IFMSA-Poland Oddział Warszawa już trzeci rok z rzędu ogłaszają akcję „Społeczność WUM dla WOŚP”, w której poprzez zbiórkę stacjonarną, zbiórkę online oraz aukcje wystawiane przez społeczność akademicką naszej uczelni zbierane są środki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Udział w aukcjach zorganizowanych w ramach akcji „Społeczność WUM dla WOŚP” to wsparcie dla ORKIESTRY. Zachęcamy do udziału, licytacji oraz zapełniania skarbonki!

Aukcje WUM dla WOŚP dostępne są pod linkiem:
https://allegro.pl/uzytkownik/aukcje_WUM

Zachęcamy również do udziału w zbiórce online poprzez eSkarbonkę: https://eskarbonka.wosp.org.pl/r2lqcb