Dla studentów z Ukrainy, którzy chcą kontynuować naukę w Polsce Warszawski Uniwersytet Medyczny organizuje kursy języka polskiego. Trwają zapisy na rozpoczynające się 1 maja 2022 roku bezpłatne zajęcia.  Mogą na nie aplikować osoby posiadające obywatelstwo ukraińskie, studiujący na tamtejszych uczelniach w roku akademickim 2021/2022, które przybyły do Polski nie wcześniej niż 24 lutego 2022 roku. Kursy potrwają do 30 września 2022 r.

Planujemy uruchomić pięciomiesięczne kursy języka polskiego prowadzone od poziomu A1 lub od poziomu A2, w zależności od tego, jakim poziomem wiedzy studenci wykażą się podczas testu poziomującego, który będzie poprzedzał rozpoczęcie kursu. Chcielibyśmy, aby po zakończeniu zajęć znajomość języka polskiego wśród naszych słuchaczy była wyższa o dwa poziomy” – mówi dr Maciej Ganczar, kierownik Studium Języków Obcych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, które przygotowuje kursy w ramach programu „Solidarni z Ukrainą” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Wszyscy słuchacze kursów otrzymają na czas ich trwania stypendia od NAWA.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na Facebook’u Biura Rzecznika Prasowego WUM

Formularz aplikacyjny dla kandydatów na kurs języka polskiego jako obcego znajduje się na stronie Studium Języków Obcych WUM

www.sjo.wum.edu.pl.