Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zajęło pierwsze miejsce, jeśli chodzi o placówki w Polsce w rankingu najlepszych szpitali na świecie w zestawieniu przygotowanym przez magazyn Newsweek i firmę Statista Inc. Wśród szpitali z całego świata uplasowało się pomiędzy 100 a 200 miejscem wyprzedzając m.in. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. oraz Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie.

Dyrektor UCK WUM Anna Łukasik skomentowała sukces: „Udzielamy świadczeń na najwyższym poziomie i zatrudniamy najlepszych lekarzy oraz personel medyczny. Pierwsze miejsce w rankingu to wynik pracy i poświecenia wszystkich pracowników”.
Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa w Lokalizacji Lindleya UCK WUM w rozmowie z RDC powiedział: „Wskaźniki to nie są ładne ściany, ładne okna czy ładne podłogi. To głównie tworzą ludzie: rekomendacje ekspertów medycznych, ankiety pacjentów. Najgorzej jest potraktować pacjenta jak petenta w urzędzie.” Dodał również, że na taką nagrodę pracuje się wiele lat i jest to też kwestia odpowiedniej edukacji. W szpitalu każdy stara się dać przekazywać jak najlepsze wzorce młodym pokoleniom.

2000 szpitali wymienionych na liście – która obejmuje 25 krajów, w tym Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Niemcy i Kanadę – wyróżnia się konsekwentną doskonałością, w tym wybitnymi lekarzami, najwyższej klasy opieką pielęgniarską i najnowocześniejszą technologią.

https://www.newsweek.com/best-hospitals-2021

Fot: Newsweek