Już po raz piąty w DSK UCK WUM ruszył  “Wrzesień z podróżnikami” organizowany przez Fundację Ronalda McDonalda. Wydarzenie od zawsze cieszy się ogromnym powodzeniem wśród dzieci, rodziców i Wolontariuszy. Dzięki Fundacji Globalworth, partnera strategicznego wydarzenia, mali pacjenci będą słuchać opowieści z najdalszych zakątków świata z pokładu specjalnie zbudowanego w szpitalu samolotu pasażerskiego.

Przez cały miesiąc z ust znanych podróżników, mali pacjenci poznają smak wypraw do najdalszych zakątków świata, do  Ameryki Południowej, Australii, Korei, Toskanii.

Podczas serii zaplanowanych spotkań na dzieci czekają niezwykłe przygody, emocjonujące eskapady, spotkania z rdzennymi mieszkańcami, ciekawostki i smaczki, o których zwykle nie ma się pojęcia. Podróże są pasją naszych gości i tą pasją chętnie zarażają swoich słuchaczy.

Razem ze znanymi podróżnikami będzie można wdrapać się na Kilimandżaro i Mount Everest, przejechać rowerem przez Kambodżę, udać się na emocjonującą wyprawę w głąb dżungli, zwiedzić Amerykę Południową, pospacerować po zielonej Toskanii, pomieszkać w Korei, pokarmić koale i kangury w Australii i pośpiewać czeskie piosenki.

Kalendarz spotkań:

5 września godz. 16:30 – Stefan Czerniecki

6 września godz. 16:30 – Piotr Cieszewski

7 września godz. 16:30 – Piotr Strzeżysz

8 września godz. 16:30 – Marcin Lewandowski z rodziną

9 września godz. 16:30 – Grzegorz Lindenberg

12 września godz. 16:30 – Małgorzata Kalicińska

13 września godz. 16:30 – Marek Niedźwiecki

15 września godz. 16:30 – Teresa Drozda.

Gotowych na przygodę zapraszamy!

Samolot, lotnisko i podniebne dekoracje zostały przygotowane przez Wolontariuszy Fundacji już czekają! Ahoj przygodo!