Razem z Fundacją dla Transplantologii zapraszamy na koncert #12GodzinDlaŻycia Serce Mazur do Amfiteatru w Mrągowie. Każdy kupiony bilet to cegiełka, która przyczyni się do zakupu urządzenia potrzebnego do transplantacji serca.

FESTIWAL 12 GODZIN jest wyjątkową inicjatywą społeczną, której celem jest zbiórka pieniędzy na aparaturę The OCS Heart firmy TransMedics – obecnie jedyny sprzęt na świecie służący do transportu pobranego do przeszczepu „wciąż bijącego” serca. Zastosowane w nim innowacyjne rozwiązanie, pozwala niemal 3-kreotnie wydłużyć czas przydatności organu do wszczepienia.

W 2020 roku w naszym kraju wykonano 1177 transplantacji, z czego 146 operacji dotyczyło przeszczepu serca. Od 3 lat statystyki dotyczące transplantacji serca utrzymują się na podobnym poziomie. Niestety ciężko chorych pacjentów przybywa każdego roku, a znalezienie dla wszystkich organu graniczy z cudem. Dawców brakuje, stąd pomysł na akcję świadomościową, której zadaniem jest wzmocnienie woli bycia dawcą w naszym społeczeństwie. W akcję angażujemy nie tylko pojedyncze osoby, ale również ich rodziny. Dzięki temu każda decyzja o pozostawieniu organów jest kompletna.

Fundacja Dla Transplantacji została założona w 2016 r. przez dr n. med. Zygmunta Kalicińskiego. W jej działalność zaangażował znanych i cenionych polskich kardiochirurgów i transplantologów. Misją Fundacji jest promowanie transplantacji, jako formy ratowania życia. Przeszczep organów to wciąż trudny i dyskusyjny temat, nie tylko w Polsce. Mimo iż większość osób deklaruje gotowość dzielenia się narządami, to ich rodziny w żałobie, zaskoczone tragiczną sytuacją utraty bliskiej osoby, wciąż bronią się oraz protestują przed pobraniem organów od zmarłego. Akcje, takie jak #12GodzinDlaŻycia i #ZostawSerceNaZiemi oraz cała działalność Fundacji, nieustannie zabiegają o zwiększenie świadomości społecznej na temat przeszczepiania narządów i gotowości do dzielenia się swoim ciałem po śmierci.

https://www.facebook.com/watch/?v=556165639307749