Zapraszamy 11 stycznia 2023 r., w czwartek, o godzinie 18.00 do Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ul. ks. Trojdena 2c, sala 1.20 A. na spotkanie z psycholożką, psychoterapeutką mgr Joanną Wielgopolan. „Co w głowie to na talerzu-dlaczego jemy? Jak nasze myśli i emocje wpływają na to, co i jak jemy?” to najważniejsze pytania dla osób  zmagających się z chorobą otyłościową.

Joanna Wielgopolan jest związana z Zakładem Klinicznej Psychologii Zdrowia Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kliniką Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciatka Jezus UCK WUM, w ramach której pracuje również w Poradni Chirurgicznej, zajmującej się m.in. pacjentkami i pacjentami bariatrycznymi. Wspiera także pacjentki i pacjentów Kliniki Transplantologii, Immunologii, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych SKDJ UCK WUM. Była  związana z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie, Psychiatrycznym Oddziałem Dziennym Szpitala Bródnowskiego. Pracuje jako psychoterapeutka z osobami doświadczającymi kryzysów, lęku, stresu, obniżonego nastroju, trudności w relacjach, a także psychologicznie wspieraniem pacjentów z niskim poczuciem własnej wartości oraz otyłością. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Grupa wsparcia ZdrowieJeMY powstała we wrześniu 2023 roku. Jej celem jest edukacja zdrowotna pacjentów zainteresowanych leczeniem choroby otyłościowej. Grupa spotyka się w każdy drugi czwartek miesiąca. Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszych zapisów.

Koordynatorem grupy jest Marta Wojtach – mail: marta.wojtach@wum.edu.pl