Już 14 września 2023 roku zapraszamy na pierwsze spotkanie grupy ZdrowieJeMY ze specjalistami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM zajmującymi się chirurgicznym leczeniem otyłości: dietetykami, psychologami, rehabilitantami, ortopedami, kardiologami, diabetologami, endokrynologami, chirurgami oraz pacjentami po operacji bariatrycznej.

Podczas pierwszego spotkania pytanie „Ile waży zdrowie?” zadamy naszemu ekspertowi, inicjatorowi powstania grupy prof. Wojciechowi Lisikowi. Spotkania będą odbywać się w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00 w Centrum Rehabilitacyjno-Sportowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ul. ks. Trojdena 2c, sala 1.20 A. Udział w spotkaniach grupy jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

O ekspercie Prof. dr hab. n. med. Wojciech Lisik – chirurg ogólny i onkologiczny, transplantolog i nauczyciel akademicki. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji WUM w kadencji 2020-2024. Inicjator programu chirurgicznego leczenia otyłości w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Twórca pierwszego w Polsce programu chirurgii metabolicznej w grupie chorych leczonych dializami, a także chorych przygotowywanych do zabiegu przeszczepienia narządu oraz po przeszczepieniu. Dzięki jego aktywności w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej WUM zostały wykonane, po pierwszy raz w Polsce, operacje bariatryczne u chorych: po przeszczepieniu nerki, przed przeszczepieniem nerki – jako pomost do transplantacji, operacja przeszczepienia wątroby u pacjenta po zabiegu chirurgii metabolicznej.

Jeśli macie Państwo pytania, zapraszam do kontaktu:

Marta Wojtach, koordynatorka Grupy ZdrowieJeMY WUM i UCK WUM marta.wojtach@wum.edu.pl