W gronie zwycięzców konkursu „Perspektywy Medycyny” organizowanego podczas kongresu „ Zdrowie Polaków” 2023 znaleźli się prof. Marcin Grabowski kierownik Kliniki Kardiologii UCK WUM  i prof. Grzegorz Opolski kierownik tejże kliniki w latach 1998 -2021.

Przyznane nagrody w kategorii „Organizacja – ochrona zdrowia” to wyraz uznania za rozwój i kierowanie kliniką, która jest jednym z najlepszych ośrodków w kraju, zarówno pod względem pozycji naukowej, jak również leczenia i diagnostyki kardiologicznej. Prof. Marcin Grabowski otrzymał także wyróżnienie w kategorii „Innowacje i wdrożenia” za program przezcewnikowego leczenia pacjentów z ciężką niedomykalnością zastawki trójdzielnej.

Nagrody wręczane były po raz drugi podczas gali 4. Kongresu „Zdrowie Polaków” 2023. Celem konkursu „Perspektywy Medycyny” jest promowanie ekspertów, liderów i zespołów, które przyczyniają się do podnoszenia poziomu polskiej medycyny i wspierania pozytywnych zmian w ochronie zdrowia w Polsce,  poprawiają jakość opieki medycznej oraz popularyzują postawy prozdrowotne.

Więcej o laureatach: https://www.wum.edu.pl/laureaci-konkursu-perspektywy-medycyny-2023