Zapraszamy na spotkanie grupy edukacyjnej  ZdrowieJeMY dla pacjentów chorujących na otyłość i osób zainteresowanych leczeniem otyłości.

Ekspertem najbliższego spotkania, które odbędzie się w czwartek, 11 kwietnia 2024 r., o godz. 18.00 w Centrum Rehabilitacyjno-Sportowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ul. ks. Trojdena 2c, sala 1.20 A. będzie chirurg, inicjator programu chirurgicznego leczenia otyłości w WUM prof. Wojciech Lisik.

Spotykamy się

Wstęp wolny, dla każdego, bez zapisów.

O ekspercie

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Lisik – chirurg ogólny i onkologiczny, transplantolog i nauczyciel akademicki. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji WUM w kadencji 2020-2024. Inicjator programu chirurgicznego leczenia otyłości w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Twórca pierwszego w Polsce programu chirurgii metabolicznej w grupie chorych leczonych dializami, a także chorych przygotowywanych do zabiegu przeszczepienia narządu oraz po przeszczepieniu. Dzięki jego aktywności w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej WUM zostały wykonane, po pierwszy raz w Polsce, operacje bariatryczne u chorych: po przeszczepieniu nerki, przed przeszczepieniem nerki – jako pomost do transplantacji, operacja przeszczepienia wątroby u pacjenta po zabiegu chirurgii metabolicznej.

Jeśli macie Państwo pytania, zapraszam do kontaktu:

Marta Wojtach, koordynatorka Grupy ZdrowieJeMY WUM i UCK WUM marta.wojtach@wum.edu.pl