Zapraszamy na spotkanie grupy edukacyjnej  ZdrowieJeMY dla pacjentów chorujących na otyłość i osób zainteresowanych leczeniem otyłości.

Ekspertem najbliższego spotkania, które odbędzie się w czwartek, 9 maja 2024 r., będzie dietetyczka dr n. med. Iwona Boniecka.

Spotykamy się o godz. 18.00 w Centrum Rehabilitacyjno-Sportowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ul. ks. Trojdena 2c, sala 1.20 A.

Wstęp wolny, dla każdego, bez zapisów.

O ekspercie

Dr n. med. Iwona Boniecka – absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie (specjalność dietetyka i zdrowie publiczne) oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (specjalność żywienie człowieka). Od 2006 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie jest adiunktem w Zakładzie Dietetyki Klinicznej WUM. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów  dietetyki i fizjoterapii. Pani dr Boniecka jest promotorem prac magisterskich i licencjackich z zakresu dietetyki. Od 2007 współpracuje z Kliniką Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii Wojskowego Instytutu Medycznego jako starszy asystent. Jest autorką publikacji i wystąpień zjazdowych poświęconych postępowaniu dietetycznemu  w leczeniu otyłości olbrzymiej, stłuszczeniowej choroby wątroby oraz chorób nerek.

Dietetyką bariatryczną, której poświęciła swoją pracą doktorską napisaną pod kierunkiem Pana Profesora Bruno Szczygła, zajmuje się od 2007 roku. Jest wykonawcą i kierownikiem projektów badawczych dotyczących sposobu żywienia i stanu odżywienia różnych grup ludności (w tym zwłaszcza osób leczonych chirurgicznie z powodu otyłości),  autorką i współautorką blisko  40 publikacji, 2 skryptów, 8 rozdziałów w podręcznikach i monografiach, czynnym uczestnikiem wielu konferencji naukowych i szkoleniowych poświęconych żywieniu w otyłości oraz chorobach metabolicznych, ekspertem w programach radiowych i artykułach prasowych. Prowadzi szkolenia dla lekarzy i dietetyków z zakresu zachowawczego oraz chirurgicznego leczenia otyłości i jej powikłań. Jest członkiem PTLO i Polspen Sekcji Dietetyki Klinicznej.

W sierpniu 2023 r. nakładem wydawnictwa PZWL ukazała się książka „Dietetyka w chirurgii bariatrycznej”, którą przygotowała z prof. Wojciechem Lisikiem – ekspertem pierwszego spotkania i inicjatorem naszej Grupy ZdrowieJeMY.

Jesteśmy na FB : https://www.facebook.com/fundacjazdrowiejemy i Instagramie:  https://www.instagram.com/zdrowie.je.my/

Jeśli macie Państwo pytania, zapraszam do kontaktu:

Marta Wojtach, koordynatorka Grupy ZdrowieJeMY WUM i UCK WUM marta.wojtach@wum.edu.pl