Dom Fundacji Ronalda McDonalda, znajdujący się na terenie Kampusu WUM, przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego został nagrodzony w  ósmym  Konkursie Architektonicznym  Prezydenta m.st. Warszawy w dwóch kategoriach „Architektura mieszkaniowa” i „Nagroda Mieszkańców”. Projekt służący medycynie publicznej, dzieciom i rodzicom został doceniony przez Jury konkursu. Podczas ceremonii wręczenia nagród podkreślano jakość projektu, wykonania, dobór materiałów, dbałość o detal w każdym miejscu przestrzeni Domu i wokół Domu, wypracowany razem przez Wszystkich zaangażowanych w powstanie tego miejsca.

To wspólna inicjatywa Fundacji i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Miejsce dedykowane jest rodzicom i opiekunom pacjentów leczonych w Dziecięcym Szpitalu  Klinicznym i realizuje ideę opieki skoncentrowanej na całej rodzinie dziecka długo leczonego w szpitalu. Pobyt w nim jest całkowicie bezpłatny.

W Kampusie WUM to już kolejna nagroda przyznana  w Konkursie Architektonicznym Prezydenta M. St. Warszawy: pierwszą odebrał Szpital Pediatryczny UCK WUM, kolejną Centrum Sportowo-Rekreacyjne i teraz Dom Ronalda McDonalda – 2. Dom to wspólne dzieło ludzi ze 121 firm i instytucji, które go tworzyły. To wyjątkowy laur dla Fundatora McDonald’s Polska oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Szpitala UCK WUM.

Fot. DRM: Paweł Augustyniak